Jest to gra polegająca na użyciu tak zwanych markerów, które zbliżone są do broni. W grze tej celujemy markerami w przeciwnika. Trafienie kolorową kulką powoduje dyskwalifikację przeciwnika z gry. Jest to bardzo popularna gra terenowa, która ma wielu zwolenników. Najczęściej wybierane są dwie przeciwne grupy, które szukają siebie nawzajem i strzelają do zawodników. Granie w paintball dość często odbywa się na ogromną skalę – gra ta jest lubiana przez wielu ludzi. Niektórzy przygotowują się do paintball miesiącami. Trzeba jednak pamiętać o wszelkich zasadach bezpieczeństwa – jest to bowiem gra z użyciem broni. Paintball sprawia wielu osobom dużo radości, jednak nie można zapomnieć o ewentualnych zagrożeniach.

Kiedy możemy w niego zagrać?

Jeżeli osiągnęliśmy odpowiedni wiek, możemy zagrać w paintball bez przeszkód. Jednak wcześniej musimy zapoznać się ze wszystkimi panującymi w grze ważnymi zasadami. Musimy także zakupić odpowiedni strój, obuwie, ochraniacze oraz maski, które uchronią nas przed siniakami, jakie niekiedy mogą pozostać na naszym ciele po tym, jak zostaniemy trafieni przez zawodnika z przeciwnej drużyny. Dodatkowo, musimy zdobyć broń, która zostanie nabita kulkami wypełnionymi farbą. Granie w paintball jest bezpieczne, jeżeli jesteśmy odpowiednio ubrani. Gra taka zazwyczaj odbywa się z udziałem większej grupy ludzi. Paintball jest grą terenową, więc najlepiej wybrać dzień, w którym będzie odpowiednia pogoda na zagranie.

Zasady bezpieczeństwa

paintballNajważniejsze w paintballu jest zaopatrzenie się w ochronne części odzieży. Kulki wypełnione farbą są dość twarde i często możemy zakończyć grę z wieloma siniakami na ciele. Dlatego też ważne jest to, by przed rozpoczęciem gry zaopatrzyć się w odpowiedni kask, który będzie chronił nas przed uderzeniami. Są dostępne maski, które chronią całą naszą głowę. Na uderzenia najbardziej są narażone nasze oczy i uszy. Dlatego konieczne jest zakupienie odpowiedniej maski, która ochroni naszą głowę. Do gry potrzebny jest strój wykonany z dość grubego materiału, odpowiednie obuwie – paintball często zmusza nas do długiego i szybkiego biegania czy wspinania się. Ważne jest więc, żeby ochronić nasze nogi przed obtarciami lub odciskami.

Paintball dla dzieci

Paintball może być grą nie tylko dla osób dorosłych. Dzieci także świetnie radzą sobie w graniu w paintball. Oczywiście ze względu na bardzo młody wiek uczestników, zasady gry dostosowane są do dzieci. W paintball dzieci mogą zagrać na urodzinach organizowanych przez różne placówki. Gra ta odbywa się także w ramach dodatkowych zajęć dla dzieci, może być organizowana również przez harcerzy. Dzieci chętnie przebierają się w stroje i zakładają maski, żeby następnie namierzać przeciwników i eliminować ich z gry strzałami z kolorowych kulek. Warto zabrać nasze dziecko na ten rodzaj gry terenowej – gwarantuje ona dużo ruchu na świeżym powietrzu i świetną zabawę. Ponadto, dzieci nigdy nie zapominają tego typu zabawy.