Feromony męskie i damskie cieszą się coraz większą popularnością i są coraz chętnie wykorzystywane zarówno przez panów, jak i przez panie. Nadal jednak wiele osób do końca nie wie, na czym polega ich działanie i co sprawia, że cieszą się one tak dużą popularnością.

Jak właściwie działają feromony i czy mają zapach? Dlaczego coraz więcej osób po nie sięga i jak znaleźć takie, które rzeczywiście dadzą oczekiwane efekty? Sprawdź więcej informacji na ich temat już teraz i znajdź feromony idealne dla siebie, które na pewno zagwarantują Ci bardzo uwodzicielski efekt! 

Działanie feromonów – na czym dokładnie polega?

Feromony z greckiego nazywane są przekaźnikami podniecenia. Choć często można je kupić w formie, która przypomina klasyczne perfumy, to jednak należy pamiętać, że jest to produkt, który działa zupełnie inaczej. Feromony to związki chemiczne, które wytwarzane są przez ludzki organizm.

Nadal nie wiadomo dokładnie, ile tego typu związków, jest przez nas produkowane, bo zbadane zostały właściwości tylko niektórych feromonów. Przekazują one bardzo różne informacje, które są odbierane przez przedstawicieli tego samego gatunku.

Z racji, iż feromony nie działają jak klasyczne perfumy, to nie należy skupiać się na ich zapachu. Mają specyficzny aromat, który jest trudny do jednoznacznego określenia, ponieważ około 30% społeczeństwa w ogóle nie odczuwa ich zapachu. Są one odczuwane na poziomie podświadomości i mają znaczący wpływ na stosunki społeczno-seksualne.

Męskie lub żeńskie feromony mogą przekazywać konkretną informację dotyczącą seksualności oraz poziomie dojrzałości, a także innych istotnych kwestiach dotyczących tej sfery. 

U człowieka działania feromonów aktywuje podwzgórze, które z kolei kontroluje autonomiczny układ nerwowy. Dlaczego jest to ważne? Ponieważ autonomiczny układ nerwowy ma bardzo istotne znaczenie w kontrolowaniu podnieceń seksualnych, zachowań rozrodczych oraz w uwalnianiu hormonów płciowych. Dlatego też feromony męskie oddziałują mocno na przedstawicielki płci przeciwnej i odwrotnie.

Mimo iż nie mają konkretnego zapachu, to oddziałują na zmysły na poziomie podświadomości i mogą znacząco zwiększać podniecenie oraz potęgować pożądanie. Feromony dodatkowo podnoszą pewność siebie osoby, która je stosuje, co również może zwiększać jej atrakcyjność w oczach płci przeciwnej. 

Sprawdzone produkty renomowanych producentów

Obecnie na rynku dostępny jest bardzo szeroki wybór feromonów dla kobiet i mężczyzn. Różnią się one składem, stężeniem oraz często długością działania i uwalniania. Warto dobrze zastanowić się nad wyborem odpowiedniego produktu tego typu. Jeśli zależy Ci na uzyskaniu pożądanego efektu, to warto postawić na sprawdzonego producenta, który ma doświadczenie w tej branży i dotychczasowi klienci potwierdzają działanie jego produktów.

feromony dla mężczyzn

Dlatego przed podjęciem decyzji o zakupie, koniecznie sprawdź dokładnie informacje o produkcie i zapoznaj się ze wszystkimi dostępnymi informacjami i ocenami. 

Feromony można kupić w różnych miejscach. Aby mieć pewność, że zamówione produkty są oryginalne, warto wybrać dostawę ze sprawdzonego sexshopu. W takim sklepie, nawet przy zamówieniu online, możesz liczyć na profesjonalne doradztwo oraz wsparcie w wyborze. Ponadto możesz mieć wtedy stuprocentowa pewność, że wybrany produkt jest oryginalny i na pewno przyniesie dla Ciebie oczekiwane efekty.

Pamiętaj, że feromony to związek chemiczny, który naturalnie jest i tak wytwarzany przez Twoje ciało – dostępne w sklepach produkty tego typu mają tylko wzmocnić dodatkowo jego działanie.