Ludzie słyną z tego, że w zasadzie na każdym kroku wierzą w różnego rodzaju mity. Pierwszym z mitów jest stwierdzenie, że kantor internetowy nie podlega żadnym regulacjom prawnym oraz, że z niego korzystanie jest wielce ryzykowane. Jest to w zasadzie bardzo poważny i nie do przyjęcia mit. W biznesie jakim jest wymiana walut online to najważniejsza jest zdecydowanie wiarygodność. Jednak przed rozpoczęciem podjęcia współpracy z konkretnym kantorem online powinniśmy wiedzieć na co tak naprawdę powinniśmy skupić naszą uwagę.

Krok pierwszy – wybór kantoru

Pierwsza kwestia na jaką musimy zwrócić uwagę to kwestia współpracujących banków. Tak naprawdę wymiana walut online i całościowe działanie kantorów internetowych polega na sprzężeniu ich indywidualnych system z systemami konkretnych banków. Musimy pamiętać, że przed zarejestrowaniem się w danym serwisie musimy obowiązkowo odwiedzić oraz przeanalizować stronę kantoru internetowego i dowiedzieć się z iloma bankami kantor ten współpracuje. Druga bardzo ważna kwestia to system zabezpieczeń identycznie jak w bankowości elektronicznej. System obowiązkowo musi weryfikować tożsamość wszystkim użytkowników. Musi on także posiadać specjalny certyfikat Extended Validation SSL. Dzięki temu certyfikatowi wszelkie dokonane przez nas transakcje oraz operacje realizowane są poprzez szyfrowane dane. Dodatkowe zabezpieczenia także cieszą się ogromną popularnością. Również nasza uwaga powinna zostać zwrócona na regularne raportowanie do wszelkiego rodzaju instytucji finansowych. Kantory internetowe muszą obowiązkowo i dosyć regularnie raportować wszelkie efekty swoich działań. Raporty są przesyłane do GIIF, czyli do Generalnego Inspektora Informacji Finansowej. Również dużo powinny nam mówić opinie klientów. Co jak co, ale opinie klientów są najcenniejsze. Wiele opinii możemy zawdzięczać rozwojowi mediów głównie społecznościowych. Jest do nich naprawdę większy dostęp. Opinie powinniśmy zaciągnąć zarówno o produkcie jak i o usłudze.

pieniądze

Przezorny zawsze ubezpieczony

Oprócz opinii powinniśmy także sprawdzić pozycję kantoru internetowego na rynku. Musimy pamiętać, że o wyborze platformy nie powinien tylko i wyłącznie decydować kurs walut czyli cena. Świetnie by było gdyby wybrany przez nas kantor internetowy posiadał swoje własne biuro obsługi klienta. Gdy takowe posiada powinniśmy sprawdzić czy jest ono odpowiednio zorganizowane i czy prężnie działa. Powinniśmy także zwrócić uwagę czy firma posiada jakieś nagrody czy też certyfikaty. Pracownicy szanujących się firm powinni regularnie pojawiać się we wszelkiego rodzaju mediach. Kantor internetowy powinien także być notowany w porównywarkach kantorów. Są to tak zwane rankingi. Jak widzimy wybór odpowiedniego kantoru online czy też kantoru internetowego nie jest wyborem łatwy. Czeka nas wiele pracy zanim konkretny kantor wybierzemy. Wszelkie rankingi, porównywarki oraz opinie konsumentów są dla nas bardzo pomocne oraz mogą nam naprawdę pokazać całą branżę jaką jest wymiana walut online.