Dla z pewnością większości z nas odpowiedź na pytanie tytułowe mogłoby się wydawać trochę głupie. Większość osób nie widzi tak naprawdę żadnych korzyści z tego, że właśnie podczas spaceru z dzieckiem po parku musimy obowiązkowo wykonywać pewnego rodzaju salolom między odchodami. Każdy z nas przecież pragnie by wszystkie trawniki jak i chodniki były czyste oraz nie sprawiały tak naprawdę na naszych twarzach obrzydzenie pewnego rodzaju. Jednak mimo to w dalszym ciągu tego nie rozumiemy. Dla tych właśnie wszystkich osób należy odpowiedzieć na pytanie dlaczego warto po swoim psie posprzątać. Pierwszy takim właśnie powodem jest ryzyko otrzymania przez nas mandatu karnego. Jeśli chodzi o same mandaty karne to są one naprawdę o dużej rozpiętości.

Psie odchody – narastający problem

Rozpiętość kształtuje się między pięćdziesiąt złotych, a nawet pięciuset złotych. Nie ulega przecież wątpliwości, że nikt z nas nie ma ochoty pozbyć się z portfela pięciuset złotych. W zasadzie i to tylko dlatego, że nie chciało nam się podnieść psiej kupy oraz umieścić ją w specjalnych koszach jakimi są kosze na psie odchody. Musimy jednak przyznać, że kara jaką możemy zostać jest naprawdę dla nas dobrą motywacja do działania. Wiele osób tak naprawdę nie odczuwa obowiązku jakim jest obarczony właściciel psa. Niektórzy właściciele po prostu udają, że nie mają pojęcia czym są worki na psie odchody czy też czym jest zestaw do sprzątania po psie. Tak naprawdę to psie kupy to nie tylko nieestetyczny oraz po prostu brzydki wygląd lecz także pewne bardzo poważne zagrożenie. Jakie to zagrożenie? Chyba nikt nie ma wątpliwości co do tego, że w psich odchodach czy też w odchodach innych zwierząt znajduje się tak naprawdę bardzo wiele pasożytów jak i także licznych bakterii. Kontakt z kupami na przykład z dziećmi jest naprawdę bardzo niebezpieczny i tak naprawdę może kontakt ten skutkować bardzo poważnymi chorobami. Jak widzimy to nieposprzątanie po swoim psie ma naprawdę bardzo poważne na pewny sposób skutki. Może świadomość poważnego bardzo zagrożenia sprawi, że nasze zachowanie jak i także pewne toki myślenia się zmieni. Będąc już przy temacie dzieci musimy wspomnieć, że dziecko które obserwuje swoją matkę czy też swojego ojca sprzątającego psie kupy pewny obraz takowego postępowania zapamiętuje na zawsze w swojej głowie. Tym samym jak łatwo jest się domyśleć dajemy może nawet nieświadomie swojemu dziecku pewny wzór do naśladowania.

psie_kupy

Pojemniki rozwiązaniem problemu

Krótko mówiąc jesteśmy dla naszego dziecka autorytetem. Tak naprawdę to wszelkie miasta wychodzą naprzeciw właścicielom psów. Miasta stawiają naprawdę wiele pojemników na psie odchody. Pojemniki te są oczywiście umiejscowione w większych miastach oraz w bardziej centralnych jego punktach. Gdy lubimy chodzić z naszym czworonogiem w bardziej uboczne miejsca to każdy powinien mieć swoje produktu w formie specjalnego zestawu jakim jest zestaw do sprzątania po psie. Produkty te mają swoje opisy jak i także przeznaczenie. Co do przeznaczenia to oczywiście główną funkcją tychże produktów jest oczywiście możliwość posprzątania po psie.