Są miejsca, w których diody LED po prostu się nie sprawdzą. Tutaj nie będzie opisu żadnego z nich. Będzie za to pięć miejsc, w których naprawdę warto je wykorzystać. Diody LED to specyficzna odmiana oświetlenia. Są różnokolorowe i można je wykorzystywać na wiele dziwacznych sposobów. Oto wykaz tych bardziej tradycyjnych.

Miejsce pierwsze: samochód

Ponieważ mowa jest o specyficznej odmianie oświetlenia, trzeba podejść do tematu z właściwej strony. Diody led mogą być oczywiście wykorzystywane w różnych miejscach, jednak tylko w niektórych się sprawdzą. Z tego względu należy dobrze się zastanowić nad tym, gdzie ich użyć. Jednym z pewniaków jest samochód.

W przypadku pojazdów mechanicznych zróżnicowanie użycia takiego rodzaju oświetlenia jest bardzo duże. Można więc zacząć od wnętrza. Diody led sprawdzą się na desce rozdzielczej, jako podświetlenie zastępujące tradycyjne lampki. Dadzą radę także na zewnątrz. W reflektorach, ale i na innych elementach karoserii samochodu.

Miejsce drugie: mieszkanie

Można też pomyśleć o tym, żeby wykorzystać diody led w miejscu, w którym spędzamy znacznie więcej czasu niż w samochodzie. Czyli we własnych czterech ścianach. W tym przypadku spektrum zastosowania jest nawet jeszcze szersze i waha się od prostego podświetlenia niektórych elementów, aż po całe instalacje wykorzystujące tego rodzaju lampki.

Zastosowanie diody LED

Przykłady? Diody led sprawdzą się znakomicie w łazience jako podświetlenie lustra czy półki na kosmetyki. Będą niezłym dodatkiem do wystroju wnętrza salonu – jako nadające mu klimatu mogą być umieszczone na niektórych meblach. Można je też wykorzystać w kuchni, gdzie posłużą do podświetlenia wnętrza szafek. Opcji jest wiele, a jedyną barierą – kreatywność w ich wykorzystaniu.

Zastosowanie diody LED

Miejsce trzecie: ogród

Nie inaczej jest zresztą w ogrodzie. Teren dookoła domu to istny raj dla tych, którzy chcą w sposób pomysłowy wykorzystać diody led. Warto podzielić pomysły na kilka kategorii. Do pierwszej zaliczymy oświetlenie roślin. Przykładowo, można umieścić diody w pobliżu drzewka, które chcemy wyróżnić.

Druga grupa do oświetlenie martwej natury. Donice, pomniczki czy inne fontanny to naturalne obiekty nadające się do pokazania. Trzecią grupą są chodniki i podjazdy. Wykorzystując odporne na wodę i zimno taśmy ledowe możemy znakomicie podświetlić sobie podjazd do garażu, a także chodnik prowadzący do drzwi.

Miejsce czwarte: biuro

Dioda LED w biurze. Można wreszcie użyć diod ledowych w biurze. W tym przypadku znaczenie będzie miało nie koniecznie artystyczne ich zastosowanie, ale praktyczne cechy tego rodzaju urządzeń. Można więc zamontować je na korytarzu, zamiast bardzo jasnych i drogich w eksploatacji jarzeniówek.

Miejsce piąte: sztuka

Jest wreszcie miejsce na diody led w sztuce. Artyści mogą je wykorzystywać do budowania instalacji, które następnie zostaną ustawione w galeriach, muzeach albo po prostu w przestrzeni publicznej. To kreatywne, ale i oszczędne zważywszy na to, że diody led potrzebują znacznie mniej energii elektrycznej niż tradycyjne żarówki czy lampki.