Feromony, jako substancje chemiczne, służą komunikacji pomiędzy ludźmi. Ze względu na ich działanie, feromony są odbierane bardzo pozytywnie.

Feromony i ich popularność

Chociaż badania nad feromonami wciąż są przeprowadzane, ich działanie jest znane wielu osobom na całym świecie. Firmy, które zajmują się produkcją i sprzedażą feromonów, proponują wielorakie preparaty dla kobiet i dla mężczyzn.  Z racji tego, iż większe zainteresowanie feromonami obserwuje się u mężczyzn, większość substancji jest przeznaczona właśnie dla nich.

Sztuczne feromony to związki chemiczne, do których dodaje się jeden główny, dominujący składnik. Obecność feromonów można poczuć w powietrzu blisko osoby, która je stosuje.

Naukowe podejście do feromonów

Działanie feromonów jest znane nam wszystkim. Nic w tym dziwnego, że od wielu lat aż po dzień dzisiejszy, prowadzi się szereg różnorodnych badań. Sposób, w jaki feromony wpływają na inne osoby względem nas, są wciąż analizowane. Szczególną ciekawość naukowców wzbudza fakt, iż obecność feromonów na naszej skórze, wzbudza pożądanie u innych.

W jaki sposób działają feromony? – Oprócz znanej definicji, można to zjawisko wyjaśnić w sposób bardziej naukowy. Za ich czucie odpowiada narząd lemieszowo nosowy. Narząd ten został odkryty na początku XVIII wieku przez holenderskiego lekarza. Obecnie, wciąż odbywają się badania feromonów pod różnymi kątami. Warto zaznaczyć, że powyżej wspomniany narząd lemieszowo nosowy może być obecny i jednych ludzi, a u innych nie. Teza ta została oparta na badaniach w 1985 roku i potwierdziła obecność tego narządu w przypadku 37% pacjentów.

W 2007 roku zostało przebadanych ponad 600 osób obojga płci. W tym przypadku, stwierdzono obecność tego narządu przy prawie połowie badanych. Ustalono, iż narząd ten posiada większa liczba mężczyzn, niż kobiet.

Jak powstają sztuczne feromony?

Każdy typ sztucznych feromonów powstaje w profesjonalnych, specjalnie do tego stworzonych laboratoriach. Pierwszą czynnością jest destylacja. Jest to proces, który polega na wydzieleniu feromonów z wybranych substancji. Najpierw oddzielana jest substancja rozpuszczająca, a następnie alkohol. Później, alkohol jest skraplany, a feromony  destyluje się jeszcze raz. Następnie feromony są krystalizowane. Krystalizacja poprzedza ostatni krok – filtrację, która ma na celu zwiększyć działanie i skuteczność feromonów.

Feromony męskie to coraz bardziej popularne produkty.

Jak należy stosować feromony?

Feromony należy zaaplikować na skórę na kilkanaście minut przed ubraniem się. Warto wiedzieć, że można stosować feromony o dowolnej porze dnia, jednak trzeba też brać pod uwagę, że feromony działają do 6 godzin. Feromony należy umieścić delikatnie na skórze i nie rozcierać, bo może to doprowadzić do zaczerwienienia lub podrażnień. Miejsca na ciele, w jakich działanie feromonów jest największe, to nadgarstki, łokcie, szyja. Zapach feromonów będzie się utrzymywał dłużej u osób, które mają cerę tłustą lub mieszaną.

Rodzaje feromonów

Skład feromonów może się bardzo różnić. Trzeba przypomnieć, że substancje te są wciąż poddawane badaniom. Można jednak wymienić te typy substancji, które w nich występują. Androstenol jest produkowany u osób obojga płci w trakcie dojrzewania.  Mężczyźni są mniej podatni na jego działanie. Jest on przeznaczony dla mężczyzn, do poprawiania swoich relacji damsko męskich. Androstenon z kolei jest bardzo silną substancją, na której działanie jest podatnych aż 80% kobiet. Substancja ta działa również na mężczyzn, którzy mogą zmienić swój stosunek do innego mężczyzny na bardziej pozytywny i przyjazny. Androsteron ‘’potrafi’’ stymulować inne feromony do pracy. Jest on produkowany dzięki adrenalinie, która zmniejsza się wraz z biegiem czasu. Dlatego zaleca się jego stosowanie starszym mężczyznom.

Androstadioenon działa pomiędzy osobami różnej płci. Przyspiesza on tętno częstotliwość oddechu. Kopuliny z kolei przeznaczone są dla mężczyzn – dzięki niemu, kobiety są bardziej atrakcyjne. Dzięki kopulinie, produkcja testosteronu zwiększa się aż o 150%! Często polecana jest także oksytocyna, nazywana również hormonem miłości. Dzięki powszechnej dostępności feromonów, każdy z nas może zaopatrzyć się w preparat, który pomoże nam osiągnąć cel, przełamać bariery nieśmiałości i wpłynąć na jakość naszych relacji z płcią przeciwną.